fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Dwa dni- dwóch poszukiwanych listem gończym

Szamotulscy poszukiwacze zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Po jednego z nich kryminalni jechali aż do województwa lubuskiego. Drugi z nich ukrywał się w Poznaniu. Teraz mężczyźni odbędą kary wymierzone im przez sąd.

Szamotulscy kryminalni zajmujący się poszukiwaniem osób zaginionych i ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, każdego dnia pracują nad ustalaniem ich miejsca pobytu. Przeważnie jest to żmudna i skrupulatna praca operacyjna.

W ubiegłym tygodniu, w ciągu dwóch dni, policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych listami gończymi. Każdy z nich miał do odbycia karę więzienia za kradzieże.

Pierwszy został zatrzymany w dniu 16 listopada. Poszukiwacze „namierzyli” mężczyznę w Poznaniu. Ku jego zaskoczeniu zatrzymali go na jednej z poznańskich ulic gdy szedł z kwiatami do swojej partnerki. Zamiast trafić do kobiety, 43-latek latek trafił do aresztu i za swoje przewinienia, najbliższy rok spędzi w więzieniu.

Kolejny z poszukiwanych, to 25-letni mieszkaniec gminy Duszniki. Mężczyzna ukrywał się znacznie dalej. Policjanci na podstawie pracy operacyjnej ustalili, iż obecnie może przebywać na terenie województwa lubuskiego. W dniu 17 listopada, kryminalni pojechali sprawdzić zebrane informacje. Początkowo nie było go w domu, jednak przeprowadzona obserwacja doprowadziła do zatrzymania mężczyzny. 25-latek ma do odbycia karę 6 lat więzienia za popełnione wcześniej przestępstwa.

Po zatrzymaniu, każdy z nich trafił do Aresztu Śledczego w Szamotułach.

Teraz mężczyźni odbędą kary wymierzone przez sąd.

 

asp. Sandra Chuda

 

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

Przeczytaj również
Popularne