fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Małżeństwo zatrzymane za włamanie

Szamotulscy kryminalni zatrzymali małżeństwo podejrzane o włamanie i kradzież sprzętu elektronicznego oraz kasetki z pieniędzmi. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia, a zatrzymani mieszkańcy Szamotuł usłyszeli zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozić im może do 10 lat więzienia.

W dniu 2 listopada br. policjanci trzymali zgłoszenie o tym, iż w jednym ze służbowych budynków w Szamotułach doszło do włamania. Z ustaleń wynikało, iż nieznani sprawcy włamali się do pomieszczeń w okresie od 29 października do 2 listopada. Łupem złodziei padła kasetka z pieniędzmi, telefon, konsola do gier oraz projektor.

Kryminalni pracujący na miejscu zdarzenia przesłuchali świadków, przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady oraz sporządzili niezbędną dokumentację procesową. Policjanci sprawdzili też możliwe tropy i szybko ustalili podejrzanych o włamanie. Było to małżeństwo z Szamotuł.

27-latek oraz 30-latka zostali zatrzymani następnego dnia po zgłoszeniu. Część przedmiotów podejrzani sprzedali, część próbowali ukryć u swojego znajomego, jednak policjanci odzyskali znaczną część skradzionego mienia.

Po zebraniu niezbędnych materiałów dowodowych w sprawie, para usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 10 lat więzienia.

 

asp. Sandra Chuda

 

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

Przeczytaj również
Popularne