fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Miał zakaz kierowania samochodami i ponad dwa promile alkoholu w organizmie- został zatrzymany przez drogówkę

Policjanci szamotulskiej drogówki zatrzymali kierującego samochodem, który miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Okazało się, iż był nietrzeźwy, a do tego miał zakaz kierowania pojazdami. Sprawę wyjaśniają policjanci z szamotulskiej dochodzeniówki. Podejrzewanemu grozi kara więzienia.

W dniu 21 listopada br. około godziny 19.45, policjanci z szamotulskiej drogówki jadąc drogą prowadzącą z Piaskowa do Myszkowa zauważyli samochód marki Fiat Brava, którego kierujący miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Policjanci zatrzymali więc kierującego do kontroli drogowej.

Okazało się, iż samochodem kierował 45-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Jego zachowanie wyraźnie wskazywało na to, iż mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości, okazało się, iż miał aż 2,2 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, po sprawdzeniu go w policyjnym systemie, okazało się, iż posiadał aktywny zakaz kierowania samochodami.

W związku z powyższym, policjanci udaremnili mu dalszą jazdę i teraz w sprawie prowadzone będzie postępowanie.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia, za kierowanie samochodem pomimo sądowego zakazu do 5 lat.

asp. Sandra Chuda

 

Video ze zdarzenia znajduje się >>TUTAJ<<

 

 

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

 
Przeczytaj również
Popularne