fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Nastolatek próbował uciekać policjantom- został zatrzymany

Wczoraj dzielnicowi z Dusznik zatrzymali do kontroli drogowej nastolatka, który próbował uniknąć odpowiedzialności i uciekał przed mundurowymi kierując motorowerem. Teraz sprawą chłopca zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich, który zadecyduje o tym jakie środki wobec niego zastosować.

Wczoraj około godziny 19.50 w Grzebienisku na ulicy Lipowej, dzielnicowi z Dusznik zauważyli kierującego motorowerem, który jechał bez włączonych świateł oraz bez kasku ochronnego. Policjanci dali mu więc sygnał do zatrzymania pojazdu. Kierujący nie zareagował jednak właściwie. Wręcz przeciwnie- podjął próbę ucieczki ul. Kasztanową, Polną oraz Lipową. W trakcie pościgu próbował też uciekać jadąc przez pola uprawne i zajeżdżał drogę funkcjonariuszom, aby nie mogli go wyprzedzić.

Jego manewry i próby uniknięcia odpowiedzialności okazały się jednak bezskuteczne. Na ul. Lipowej, policjanci złapali uciekiniera. W trakcie jego legitymowania okazało się, iż był to 14-letni mieszkaniec gminy Duszniki, a motorower, którym się poruszał nie miał aktualnego przeglądu ani ubezpieczenia. 

W związku z powyższym nieletni został przekazany pod opiekę matce, a policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu i sporządzili wniosek do funduszu gwarancyjnego w związku z brakiem ubezpieczenia OC.

Sprawa niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania pojazdem bez świateł i kasku zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Wobec nastolatka sąd może zastosować środki przewidziane w Ustawie z dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich.

asp. Sandra Chuda

Przeczytaj również
Popularne