fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Odpowie za upozorowaną kradzież samochodu

Podejrzany o zawiadomienie o fikcyjnej kradzieży pojazdu został zatrzymany przez szamotulskich kryminalnych. Policjanci zatrzymali też podejrzanego o przyjęcie oraz pomoc w ukryciu samochodu. Mężczyznom grozi wiele lat więzienia.

W marcu tego roku, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymali zawiadomienie, iż w Szamotułach nieznany sprawca ukradł samochód marki Porche. Zawiadamiający mieszkaniec Szamotuł nie był właścicielem samochodu, ale to on użytkował go w ostatnim czasie przed kradzieżą.

Policjanci pracujący nad sprawą, po przeanalizowaniu zebranych materiałów nabrali podejrzeń, iż złożone przez mężczyznę zeznania mogą nie mieć wiele wspólnego z prawdą. Ich podejrzenia potwierdziły się, kiedy w dniu 13 października br. otrzymaliśmy informację, iż w Kaźmierzu znaleziono porche, które rzekomo miało zostać skradzione.

Policjanci pracujący na miejscu, potwierdzili, iż jest to ten sam samochód i jak po nitce do kłębka, dotarli do mieszkańca powiatu poznańskiego, który miał ten samochód przyjąć od szamotulanina, który w marcu zgłaszał przestępstwo i pomóc w jego ukryciu.

Zarówno 55-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, jak i 36-letni Szamotulanin zostali zatrzymani. Wczoraj zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. 36-latek jest podejrzany o fałszywe zawiadomienie o przestępstwie i składanie przy tym fałszywych zeznań oraz o przywłaszczenie powierzonego mu samochodu. Drugi mężczyzna jest natomiast podejrzany o paserstwo.

Postępowanie w sprawie jest w toku, a o wymiarze kary dla mężczyzn zadecyduje sąd. Za niniejsze przestępstwa polskie prawo przewiduje do 8 oraz do 5 lat więzienia.

asp. Sandra Chuda

 

 

15.10.2021

Przeczytaj również
Popularne