fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Operacyjni ustalili podejrzanego o kradzież 31 tysięcy złotych

Szamotulscy kryminalni ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzież torebki z zawartością 31 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali znaczną część skradzionych pieniędzy, które mogły wrócić do właścicielki.

 

W dniu 2 czerwca br. policjanci z Szamotuł otrzymali zawiadomienie o kradzieży torebki z zawartością pieniędzy oraz dokumentów. W środku kobieta miała 31 tysięcy złotych. Pokrzywdzona zostawiła torebkę samochodzie, który stał zaparkowany na parkingu przy cmentarzu. Jak wynikało z ustaleń, pojazd był otwarty. Nieznany kobiecie sprawca, wykorzystał jej nieuwagę i ukradł torbę razem ze sporą gotówką. Samą torebkę złodziej wyrzucił do strumyka koło parku Sobieskiego. Jednak gotówkę zabrał ze sobą.

Pracując nad sprawą, szamotulscy kryminalni, na podstawie pracy operacyjnej wytypowali złodzieja. Podejrzenia padły na 28-letniego mieszkańca Szamotuł. Mężczyzna był dobrze znany miejscowym stróżom prawa.

Po potwierdzeniu zebranych informacji, następnego dnia po zgłoszeniu, policjanci pojechali zatrzymać podejrzanego. Znaleźli go w miejscu zamieszkania. W trakcie przeszukania jego domu, kryminalni znaleźli i zabezpieczyli 20 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał, że to pieniądze, które zostały skradzione przy cmentarzu. Jak twierdził podejrzany, pozostałą gotówkę zdążył wydać na bieżące potrzeby.

28-latek został zatrzymany i przesłuchany. Usłyszał zarzuty kradzieży oraz kradzieży dokumentów. Odzyskane pieniądze mogły wrócić do pokrzywdzonej.

asp. Sandra Chuda

 

 

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

Przeczytaj również
Popularne