fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Sukces Pniewskich zawodników na Mistrzostwach Polski

W dniach od 22 do  24 października 20201r. odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Zawody zostały rozegrane w Ciechanowie. Klub LKS „Budowlani- Całus” Nowy Tomyśl zdobył drużynowo wszystko co można było zdobyć. Wygrał klasyfikacje drużynową dziewcząt i chłopców. Zdobył 91 punktów w współzawodnictwie dzieci i młodzieży.

W zawodach startowało 2 zawodników z Pniew. Pierwszy wystartował Mikołaj Stachowiak w kategorii do 61kg. Wyrwał 72kg co jest jego nowym rekordem życiowym. Natomiast w podrzucie zaliczył 83kg. Łącznie w dwuboju uzyskał 155 kg. Wynik ten dał zawodnikowi 6 miejsce w mistrzostwach Polski.

Drugi startował Kamil Jędrzejczak, który również zajął 6 miejsce. Startował on w kategorii do 73kg. Wyrwał 63kg i podrzucił 74kg. Tym sposobem ustanowił 2 rekordy życiowe. W dwuboju uzyskał łącznie 137kg.

Warto dodać, że zawodnicy z Pniew niecały miesiąc wcześniej startowali na Mistrzostwach Wielkopolski do lat 15 i 17. Wówczas każdy z zawodników przywiózł medal. Ponadto pod koniec sierpnia Sergiusz Wójcik zdobył srebrny medal Ogólnopolskich Igrzyskach Polski LZS do lat 20.

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 11 do 16 lat na treningi podnoszenia ciężarów. Zajęcia odbywają się w OSiR Pniewy w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17:30, a także w sobotę o godz. 10:00.