fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Udany występ sztangistów

W dniach 08-11.06.2023r w Dębicy odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. W zawodach startowała dwójka zawodników z Pniew. Pierwszy na pomoście w kategorii 61kg pokazał się Mikołaj Stachowiak, który zdobył brązowy medal. Mikołaj na zawodach ustanowił 3 rekordy życiowe. Jego wynik w rwaniu to 86kg, w podrzucie 104 i dwuboju 190kg. Trzeba też dodać że była próba ataku  na 2 lokatę, niestety sztanga ważąca 107 kg była tym razem za ciężka.

W kategorii 89 kg wystartował Kamil Jędrzejczak, który po ciężkim boju został 6 zawodnikiem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Poziom sportowy w tej kategorii był na wysokim poziomie. Kamil wystartował na 110% swoich możliwości. Ustanowił nowe rekordy życiowe, które wynoszą od dnia zawodów:  91kg w rwaniu, 103kg w podrzucie i 194kg w dwuboju.
W klasyfikacji klubowej LKS „Budowlani- Kucera” Nowy Tomyśl zajął 1 miejsce, a województwo Wielkopolskie 2 miejsce.