fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Wpadli po kradzieży perfum

Dwóch obywateli Gruzji usłyszało zarzuty kradzieży perfum. Do zdarzenia doszło w jednej z wronieckich drogerii. Jeden z nich został zatrzymany na „gorącym uczynku” przez pracownice sklepu, drugi został ustalony przez dzielnicowych i rozpoznany i zatrzymany przez patrolowców. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

W dniu 10 stycznia br. dzielnicowi z Wronek interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym kradzieży sklepowej. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowych drogerii. Z ustaleń wynikało, iż łupem złodziei padły perfumy za łączną kwotę ponad 600 zł. Pracownice sklepu ujęły jednego z podejrzanych o kradzież, jednak drugi zdążył uciec razem ze skradzionym towarem.

Po wylegitymowaniu ujętego mężczyzny okazało się, iż jest to 30-letni obywatel Gruzji. Funkcjonariusze ustalili też tożsamość drugiego z podejrzanych. Był nim 39-letni obywatel Gruzji. Jego rysopis został przekazany patrolom pełniącym służbę na terenie Wronek, dzięki czemu został zatrzymany jeszcze tego samego dnia przez policjantów miejscowego Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego. Podczas sprawdzenia prewencyjnego okazało się, iż 39-latek miał przy sobie skradzione w drogerii perfumy. Te, które były w stanie nienaruszonym zostały przekazane pracownicom sklepu do dalszej sprzedaży.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego „aresztu”. Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie, kryminalni przesłuchali podejrzanych i przedstawili im zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

asp. Sandra Chuda

 

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

Przeczytaj również
Popularne