Weekend na drogach- tragiczny w skutkach

W miniony weekend na terenie naszego powiatu doszło do 2 śmiertelnych wypadków drogowych. W wyniku zaistniałych zdarzeń dwie osoby zmarły na miejscu, 4 zostały przewiezione do szpitala. Od początku roku 2012 na terenie naszego powiatu w 6 wypadkach śmiertelnych zginęło łącznie 7 osób.

 

 

W piątek 25 maja w godzinach popołudniowych dyżurny KPP Szamotuły został poinformowany o wypadku drogowym który zaistniał w miejscowości Karmin gm. Pniewy. Niezwłocznie skierował na miejsce policjantów. Jak się okazało, pojazd który uczestniczył w zdarzeniu był kompletnie zniszczony, a 20- letni kierowca (mieszkaniec Pniew) poniósł śmierć na miejscu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20- latek kierując oplem vectrą z nieustalonych do tej pory przyczyn zjechał na prawą stronę drogi i uderzył w dwa przydrożne drzewa. W pojeździe nie było żadnych pasażerów.

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Kolejne tragiczne wydarzenie miało miejsce wczorajszej nocy w Pniewach. Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że kierująca Oplem Tigrą 19- letnia dziewczyna (mieszkanka powiatu międzychodzkiego) wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki Mazda 323, który jechał drogą główną K- 92. W wyniku zdarzenia, pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, dziewczyna zmarła na miejscu. Jadący z nią 26- letni pasażer doznał złamania lewego przedramienia, natomiast kierujący mazdą oraz dwaj pasażerowie, którzy z nim jechali zostali przewiezieni do szpitala z ogólnymi potłuczeniami. 22- latek, który kierował mazdą był trzeźwy.

 

 

 

 

Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegółowo okoliczności i przyczyny wypadków.

 

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i odpowiedzialność! Nie zapominajmy o dostosowaniu prędkości jazdy do warunków, które panują na drodze oraz o przestrzeganiu znaków i sygnałów drogowych.

 


Plant 1
Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES