fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Mistrzostwa Polski LZS do lat 15 i 17

W dniach 18-21.05.2023r w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski LZS do lat 15 i 17 w podnoszeniu ciężarów. Drużyna LKS ”Budowlani- Kucera” Nowy Tomyśl wystawiła na te zawody ponad 30 osobową drużynę. Wśród całej ekipy 4 osoby to zawodnicy z Pniew: Kacper Fechner, Kamil Jędrzejczak, Łukasz Miężał i Mikołaj Stachowiak. Pierwszy na pomoście w kategorii 73kg  do lat 15 wystartował Kacper, który uzyskał 45kg w rwaniu, 55 kg w podrzucie i 100kg w dwuboju zajął 9 miejsce. W kategorii 61kg do lat 17 zacięty bój stoczył Mikołaj, który uzyskał 82kg w rwaniu, 97kg w podrzucie  i 179kg w dwuboju. Tym wynikiem zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski LZS. Kamil i Łukasz startowali w kat 89kg do lat 17. Kamil wyrwał  86kg, podrzucił 101kg i zgromadził w dwuboju 187 zajął 7 miejsce. 101kg w podrzucie i 187 kg w dwuboju to nowe rekordy życiowe Kamila. Natomiast Łukasz gromadząc w dwuboju 153kg zajął 10 miejsce. Wynik 65kg w rwaniu, 88kg w podrzucie a także 153 kg w dwuboju to nowe rekordy zawodnika. Drużynowo Klub z Nowego Tomyśla wygrał klasyfikacje do lat 15 i 17. Województwo Wielkopolskie w klasyfikacji końcowej uplasowało się na 3 miejscu.