fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Podejrzany o udział w kradzieży z włamaniem usłyszał zarzuty

Policjanci z Wronek zatrzymali podejrzanego o udział w kradzieży z włamaniem do pomieszczeń biurowych i magazynowych we Wronkach. Do przestępstwa doszło w maju tego roku. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Postępowanie w tej sprawie jest w toku, kryminalni będą przesłuchiwali również kolejnego ustalonego już podejrzewanego o to włamanie.

W maju tego roku, nieznany sprawca włamał się do pomieszczeń biurowych i magazynowych jednej z wronieckich firm. Z wnętrza włamywacz ukradł torby podróżne, liczne torebki, kilkadziesiąt sztuk obuwia męskiego, ekspres do kawy oraz router. Łączne straty szacowane były na ponad 52 tysiące złotych.

Nad ustaleniem sprawców tego przestępstwa pracowali funkcjonariusze z Komisariatu Policji we Wronkach. Pomimo analizy wszelkich informacji zebranych w trakcie prowadzonego postępowania, początkowo nie było łatwo namierzyć włamywaczy.

Policjanci natrafili jednak na trop, dzięki któremu w ubiegłym tygodniu dotarli do mieszkania 33-letniego wronczanina, w którym odnaleziono ekspres do kawy, router, męskie buty oraz kilka torebek, które bez wątpliwości pochodziły z przedmiotowej kradzieży z włamaniem. Łączna wartość odzyskanego mienia wynosiła blisko 9 tysięcy złotych.

Podejrzany o kradzież z włamaniem został zatrzymany i przesłuchany. Usłyszał zarzuty. Nie jest to jednak koniec pracy nad sprawą, ponieważ policjanci ustalili również drugiego podejrzewanego o udział w przestępstwie. Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie śledczym w związku z podejrzeniem popełnienia innego przestępstwa. Wkrótce, po uzyskaniu zgody sądu, zostanie więc przesłuchany.

Postępowanie w tej sprawie jest w toku, a policjanci ustalają szczegółowo okoliczności przestępstwa. Funkcjonariusze ustalają również, co stało się z pozostałym skradzionym mieniem.

Za kradzież z włamaniem polskie prawo przewiduje do 10 lat więzienia.

asp. Sandra Chuda

 

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

Przeczytaj również
Popularne