fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Podejrzany o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków w rękach pniewskich policjantów

Policjanci z Komisariatu Policji w Pniewach zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu międzychodzkiego, który jest podejrzany o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego ponad kilogram amfetaminy oraz ponad cztery kilogramy marihuany. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo.

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Pniewach, pracując nad zminimalizowaniem przestępczości narkotykowej na terenie gminy, natrafili na trop mieszkańca sąsiedniego powiatu, który jak wynikało z ustaleń śledczych, mógł mieć związek z działalnością czarnorynkową.

W ubiegłym tygodniu (w dniu 9 listopada br.) policjanci pojechali do miejsca zamieszkania wytypowanego podejrzanego. Funkcjonariusze nie zastali go w domu. To jednak nie pomogło mu w uniknięciu konfrontacji z mundurowymi. Policjanci znaleźli 27-latka ukrywającego się w domu matki.

W trakcie przeszukań garaży i piwnicy użytkowanych przez mężczyznę, policjanci wiedzieli już, że ten trop był prawidłowy. Mężczyzna posiadał znaczne ilości narkotyków. W pomieszczeniach znajdowały się w sumie ponad 4 kilogramy marihuany oraz ponad kilogram amfetaminy. Na miejscu policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli nielegalne substancje.

27-latek został więc zatrzymany. Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Szamotułach, gdzie został przesłuchany przez prokuratora. Mężczyzna usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo.

Za to przestępstwo grozić mu może od 2 do 12 lat więzienia.

asp. Sandra Chuda

 

 

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

 

 

Przeczytaj również
Popularne