fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Podsumowanie noworocznego weekendu na drogach powiatu

Trzech podejrzanych o kierowanie samochodami w stanie nietrzeźwości, oraz dwie kolizje drogowe, to bilans zdarzeń zaistniałych na drogach w miniony noworoczny weekend.

Miniony noworoczny weekend na drogach naszego powiatu przebiegł w miarę spokojnie. Od 31 grudnia 2021 r. do 2 stycznia br. policjanci interweniowali w związku z dwoma kolizjami. Doszło do nich w dniu 2 stycznia w Kaźmierzu oraz w Młodasku. W Kaźmierzu przyczyną zdarzenia było nieprawidłowe wyprzedzanie, natomiast w Młodasku kierująca uderzyła w przebiegające przez jezdnię zwierzę. Warto przypomnieć, iż od dnia 1 stycznia, za spowodowanie kolizji drogowej, kierującemu pojazdem mechanicznym grozi mandat w wysokości co najmniej tysiąca złotych i taki właśnie mandat został nałożony na sprawcę kolizji w Kaźmierzu.

Policjanci interweniowali też wobec trzech podejrzanych o kierowanie samochodami w stanie nietrzeźwości. Pierwszy z nich (26-letni mieszkaniec Szamotuł) został zatrzymany po godzinie 2.00 1 stycznia br. w Gąsawach. Po sprawdzeniu staniu jego trzeźwości okazało się, iż miał 0,82 mg/l alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, iż mężczyzna był poszukiwany celem doprowadzenia do najbliższego Aresztu Śledczego.

Kolejny podejrzany o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości „wpadł” w ręce mundurowych tej samej nocy około godziny 2.30 podczas interwencji w Nojewie. Ze zgłoszenia wynikało, iż kierujący samochodem marki Ford Mondeo wszczął awanturę wobec zgłaszających. Kiedy policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości okazało się, iż 22-letni obywatel Ukrainy miał 1,08 promila alkoholu w organizmie.

Trzeci podejrzany o kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu został zatrzymany 1 stycznia br. około godziny 5.45 na ul. Mickiewicza we Wronkach. Podczas kontroli drogowej okazało się, iż 42-letni mieszkaniec powiatu międzychodzkiego, który kierował skodą nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, iż miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Postępowania w sprawach kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości prowadzą dochodzeniowcy z Szamotuł, Pniew oraz Wronek. Podejrzanym grozić może grzywna, zakaz kierowania pojazdami oraz do dwóch lat więzienia.

 

asp. Sandra Chuda

 

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

Przeczytaj również
Popularne