fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Policjanci z Pniew rozwiązali sprawę kradzieży rowerów

Dzielnicowi i kryminalni z Pniew ustalili i zatrzymali trzy osoby związane z kradzieżami rowerów na terenie Pniew. Mężczyźni usłyszeli zarzuty za kradzież oraz za paserstwo. Grozić im może do 5 lat więzienia.

Policjanci z pniewskiego komisariatu pracowali nad sprawami kradzieży rowerów, do których dochodziło we wrześniu w Pniewach. Łupem złodziei padały niezabezpieczone przez właścicieli jednoślady. Złodzieje ukradli rowery m.in. na ul. Radkowskiej, Polnej, Poznańskiej, Halluin w Pniewach.

Po przeanalizowaniu zebranych materiałów, kryminalni oraz dzielnicowi natrafili na trop „rowerowej szajki”. Policjanci ustalili, iż dwaj mieszkańcy Pniew w wieku 18 i 20 lat oraz jeden 19-letni mieszkaniec sąsiedniego powiatu brali udział w kradzieżach oraz sprzedaży skradzionych rowerów. Mężczyźni zostali zatrzymani i przesłuchani w ubiegłym tygodniu. Policjanci przesłuchali też świadków oraz odzyskali skradzione jednoślady. Na ten moment odzyskano 5 rowerów. Część z nich wróciła już do właścicieli.

Cała trójka usłyszała łącznie zarzuty za 9 czynów. Są podejrzani o kradzieże rowerów oraz o paserstwo. Za te przestępstwa polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

Postępowanie w tej sprawie jest w toku, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

asp. Sandra Chuda

 

 

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

Przeczytaj również
Popularne