fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Szkolenie z pierwszej pomocy u Odjechanych

To był bardzo aktywny weekend u Odjechanych, dokładnie tak jak zapowiadaliśmy na starcie sobotniego treningu. W obydwa te dni intensywnie kręciliśmy szosowo i rekreacyjnie. Beztrosko cieszyliśmy się piękną pogodą i swoim towarzystwem. Robimy wszystko, by ten sport dawał nam wyłącznie takie właśnie dobre emocje. Mamy jednak świadomość, że w żadnej z odmian kolarstwa, nie brakuje sytuacji, w których wypadek może się zdarzyć. Jeśli do niego dojdzie istotne jest, aby wiedzieć, jak zareagować, ponieważ brak umiejętności może zwiększyć ryzyko powikłań.

 

W ubiegłą niedzielę już po raz drugi spotkaliśmy się z Adrianem Fitznerem, ratownikiem medycznym, który specjalnie dla nas poprowadził szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. W trakcie 6-godzinnego spotkania zdobyliśmy wiedzę na temat postępowania z poszkodowaną osobą, priorytetów w ocenie jej stanu oraz sposobów radzenia sobie nawet z niewidocznym krwotokiem zewnętrznym. Adrian pokazał nam nie tylko jak korzystać ze środków stosowanych we współczesnym ratownictwie takich jak opatrunki hemostatyczne, szyny splint czy defibrylatory AED, które mogą znacznie poprawić szanse poszkodowanych. Okazuje się, że jednym z najważniejszych elementów wyposażenia apteczki jest bandaż elastyczny, którego zastosowanie może być naprawdę wszechstronne.

 

Dziękujemy Adrianowi za podzielenie się swoją wiedzą, która będzie miała kluczowe znaczenie na każdym etapie naszych podróży. Składamy również podziękowania właścicielowi Ośrodka Szkolenia Kierowców TEDDY, za udostępnienie swoich salek szkoleniowych. Dodatkowo dziękujemy Restauracji Zacisze za catering i pyszny obiad, który dał nam energię do wymagających ćwiczeń z fantomem i AED.

 

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Pniewy.

Po więcej zdjęć zapraszamy na www.odjechani-team.pl

 

 

Przeczytaj również
Popularne