fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

WYNIKI KONKURSÓW W RAMACH AKCJI "I TY MOŻESZ ZAPOBIEGAĆ PRZEMOCY"

Współorganizatorzy akcji pod hasłem "I Ty możesz zapobiegać przemocy" wybrali najlepsze prace przesłane w ramach konkursu na plakat oraz na pracę literacką. Zwycięzcom gratulujemy !

Wczoraj, współorganizatorzy akcji "I ty możesz zapobiegać przemocy" wybrali zwycięzców kolejnej edycji konkursu pod tym samym hasłem. To już dziewiąta edycja naszej akcji. Pierwszy konkurs dotyczący tematyki przemocy w rodzinie został rozstrzygnięty w 2013 roku.

Tegoroczny konkurs skierowany był do uczniów klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu szamotulskiego. Zadaniem, jakie stanęło przed uczniami było wykonanie plakatu na temat „I ty możesz zapobiegać przemocy!” lub przygotowanie wiersza na ten sam temat. Do udziału w konkursie plastycznym zgłosiło się blisko 120 uczniów, a w konkursie literackim nadesłano 30 prac. 

Najlepsze prace zostaną wykorzystane do produkcji materiałów informacyjno-edukacyjnych dotyczących przemocy, które z kolei będą wykorzystane podczas prowadzonych działań profilaktycznych.

Wyniki konkursów prezentują się następująco:

 

Konkurs na plakat:

 

I miejsce- Małgorzata Skrzypek, Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Szamotułach

II miejsce- Kacper Banach, Szkoła Podstawowa w Dusznikach

III miejsce- Norbert Bakowski, Szkoła Podstawowa nr 2 w Szamotułach

 

Wyróżnienia:

 

Igor Proch, Szkoła Podstawowa w Ostrorogu

Natalia Wróblewska, Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Szamotułach

Weronika Idaszek, Szkoła Podstawowa w Biezdrowie

Hanna Hojan, Szkoła Podstawowa w Obrzycku

Paweł Proch, Szkoła Podstawowa w Obrzycku

Kaja Suta, Szkoła Podstawowa w Przyborowie

Rozalia Kowalska, Szkoła Podstawowa w Gaju Małym

Maria Radziejewska, Szkoła Podstawowa w Dusznikach

Krzysztof Minge, Zespół Szkół w Pniewach

Hanna Snopek, Szkoła Podstawowa w Otorowie

 

Konkurs literacki:

 

I miejsce- Zuzanna Haławczak, Szkoła Podstawowa w Chełmnie

II miejsce- Aleksander Barłóg, Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

III miejsce- Hanna Ikrzak, Szkoła Podstawowa w Ostrorogu

 

Wyróżnienia:

Bartosz Cichała, Szkoła Podstawowa w Gaju Małym

Maja Świniarska, Szkoła Podstawowa w Przyborowie

Nicola Lewandowska, Szkoła Podstawowa w Gaju Małym

 

W tym roku, z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną, nagrody będą wręczane w szkołach do których uczęszczają zwycięzcy i wyróżnieni od grudnia br. Terminy wręczenia zostaną ustalone z dyrekcją poszczególnych szkół. W przypadku braku możliwości zorganizowania spotkania z udziałem policjantów, nagrody zostaną przekazane za pośrednictwem dyrekcji.

Dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!

Organizatorem akcji jest Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach, współorganizatorami są: Starostwo Powiatowe w Szamotułach, Ośrodek Pomocy Społecznej w Szamotułach, Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrorogu, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we Wronkach, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Wronkach, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Obrzycku, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Obrzycku,  Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pniewach, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dusznikach.

 

 

za:  https://szamotuly.policja.gov.pl/

 

 

Przeczytaj również
Popularne